Kiralama Sözleşmesi

 TARAFLAR VE AMAÇ1

Bu sözleşme ; “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “ESMERA GRUP TURİZM İNŞ. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.kiralıkvillanıbul.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımız”dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “ESMERA GRUP TURİZM İNŞ. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.” \'ye, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

  REZERVASYON VE ÖDEME2
 

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. kiralama şartları kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Dairelerimizi kiralayacağınız tarihlerimizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerini alarak ön kiralama işleminiz yapılmaktadır. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. Ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/pansiyon için toplam ödenecek ücretin %35’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart/pansiyon adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/Daire’nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde villa sahibine peşin olarak ödeniz. Yine Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın ……. hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukardaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

  VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ3
 

Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta/daireye giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta/daireye giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye bir gün sonra sabah Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.\'nin mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan/daireden ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.’ye 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ4
 

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. ( Çocuklar ve bebekler dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.’ye yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.’nin uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/daireye giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

 VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER5
 

Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. tarafından giderilecektir. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

  EVCİL HAYVAN/SİGARA6
 

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 FİYATLAR7

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

 REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI8

Hesabımıza yatırılan, villa/apart/Daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir. 

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin  iptal bildirisini Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.’nin seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.  İptal koşulları;

a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur

b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa müşteri toplam seyahat bedelinin %35’ini,

c) Seyahat başlangıcından önceki 29. ve 16. Günler içinde olursa müşteri toplam seyahat bedelinin % 50’sini,

d) Seyahat başlangıcından önceki 15.gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/daire bedellerinin tamamını Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.’ye ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuz beş) i yanacaktır. Geri kalan%65 (yüzde atmış beş )i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuz beşi) villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş tarihinize seyahat başlangıcından önceki 29.ve 23. Günler içerisinde olursa toplam seyahat bedelinin %50’si yanacaktır. Seyahat başlangıcından önceki 22. ve 16. Günler içerisinde olursa  toplam seyahat bedelinin %75’i yanacaktır ve kalan bakiye bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içinden kesilir. Çünkü; konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır. Bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür.

Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta/daireye giriş yapmaz iseniz ve villada/apartta/dairede hiç konaklama olmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez. 

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan,  Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.’ye Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa müşteriye önerilecektir. Bir alternatif bulunamaz ise alınan ön ödeme müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel ( villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti., söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.   Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. 'nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart/daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından  Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.    

 REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİĞİ9

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkınız mevcuttur ancak birkaç koşula bağlıdır.
Değişiklik sadece aynı villa ve aynı yıl için geçerli olup, rezervasyon değişiklik işlem ücreti 200 TL dir. Rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi, ev sahibine ve size gönderilen bütün formların değiştirilip tekrar gönderilmesi anlamına gelmektedir. Sezon değişikliğinden doğan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi demektir. Bize ciddi bir iş yükü getirdiği için bu ücret talep edilmektedir.
Rezervasyon tarihinizi eve giriş tarihinize ne kadar süre kala değiştirmek istediğinizde ayrı bir kriterdir. Eve giriş tarihinize 45 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği yapamazsınız. Bunun sebebide sizin için ayrılmış olan dönemin 45 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalinin çok az olmasıdır.      

 HASAR DEPOZİTOSU10

Her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan/daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan/daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 YÜZME HAVUZLARI11

Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı/daireyi kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/apartı/daireyi kiralayacak olan müşteri, villayı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

 SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ12

Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  ; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'ye derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  , zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti., villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'ye bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 FATURA - VERGİ13

Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'ya ait değildir. Her villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti., kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  , sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/apart/daire sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti., sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI14

Müşteriler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/dairede kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Dairede çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart/daire teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada/Apartta/dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.’yi haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta/daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'ye bir şikayet ulaşması durumunda Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  , sorumluluk kabul etmez. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  , bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Kiracı (Müşteri), Villa/Apart/daire girişinde Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'nin düzenlemiş olduğu "Villa/Apart/Daire Kira Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'ye daha  önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa/apart/daire konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek taraflı olarak, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  tarafından fesh edilecektir). Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. Villa/Apart/Daire Kira Sözleşmesinin bir nüshasını sitemizden alabileceğiniz gibi  Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  yetkilisinden de istayebilirsiniz.

 MÜCBİR SEBEPLER15

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh edebilir. Ülkedeki savaşlar, konaklama yapılacak bölgedeki doğal afetler, ülke genelinde salgın hastalıklar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir. "Mücbir sebepler" maddesine giren durumlarda, ön ödeme %35 harici alınan para müşteriye iade edilecek yada rezervasyon açığa alınacaktır. Ön ödeme iade edilmemektedir.

 ŞİKAYETLER16

Müşteriler villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  ’ye bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI17

Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti., işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti., kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. , kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.kiralıkvillanıbul.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.kiralıkvillanıbul.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.kiralıkvillanıbul.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.www.kiralıkvillanıbul.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER18

1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  'nin önüne geçemediği durumlarda Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım  olacaktır. Müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  kesinlikle sorumlu tutulamaz.  

5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. , üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6) Villa veya apart veya daireyi kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sorumlu tutulamaz. 

7) Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti., villanın/apartın/dairenin konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir. 

8) Villaya/Aparta/daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sorumlu tutulamaz.

9) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

10) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.kiralıkvillanıbul.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

11) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.kiralıkvillanıbul.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu"nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sorumluluk kabul etmez. 

12) Villada/Apartta/dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sorumlu tutulamaz.

13) Villada/Apartta/Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektirik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan,  telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektirik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden  Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sorumlu tutulamaz.

14) Sitemizde belitmiş olduğumuz Villa/Apart/dairelerimiz birebir aynısı olup sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük olduğu v.b. gibi bahaneler kabul edilemez ve Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sorumlu tutulamaz.

15) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sorumlu tutulamaz.

16) Cenaze, ölüm, düğün, sağlık problemi, kaza veya kamu veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda  kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.

17) Misafirlerimizin seyehat sigortası yaptırmalarını önermekteyiz. Tatiliniz sırasında oluşabilecek kaza, hırsızlık v.b. gibi sorunlarda zararın tanzimi için sigorta şarttır. Firmamız yada villa sihibi doğabilecek maddi, manevi sorunlarda sorunlu değildir.

18) Rezervasyon onayı almadan yapılan ödemeleri iptal ve iade etme hakkımız mevcuttur.

19) Firmamız herhangi bir neden belirtmeden rezervasyon iptal etme hakkına sahiptir.

20) Servis sağlayıcılarından (İnternet, Elektrik, Su v.b.) kaynaklanan kesintilerde firmamız yada ev sahipleri sorumlu değildir.

Müşteri yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup bu vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde Esmera Grup Turizm İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.  sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

 İHTİLAFLAR19

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN / APARTLARIMIZDAN / DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " ESMERA GRUP TURİZM İNŞ. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ " YE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMI TALEP ETME HAKKI VERİR.

Whatsapp
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
Rezervasyon Talep Detayı
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Konaklama Bedeli000
  • Elektrik Ücreti000
  • Temizlik Ücreti000
  • Ön Ödeme000
  • Kalan Tutar000
  • Toplam Tutar000
UYGUNLUK TAKVİMİ
MüsaitMüsait
DoluDolu
Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış
ÖzellikÖzellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz